لوازم یدکی تیبا ۲ (Tiba 2)

قطعات و لوازم یدکی تیبا ۲ (Tiba 2)

هرخودرو از جمله تیبا ۲ ممکن است به دلایل مختلفی مانند تصادف، مشکلات فنی و... باعث خرابی لوازم یدکی شود. گاهی بعد از بازرسی‌ متوجه مشکلی در قطعات اصلی خودرو می‌شوید. درصورت خرابی قطعات، هرچه زودتر قطعه‌ یدکی را خریداری کرده و جایگزین کنید تا با مشکلات جدی مواجه نشوید. از قطعات ریو، تندر 90 و پراید برای ساخت تیبا استفاده شده است. بنابراین اکثر قطعات این خودرو با خودروهای نام برده مشترک است. 

چون لوازم یدکی تیبا داخل کشور تولید می‌شود، تحریم‌ها اثر کمتری بر قیمت قطعات داشته است. بهترین گزینه برای خرید لوازم یدکی سایپا، قطعات اصل و باکیفیت هستند. زیرا قطعات تقلبی و غیراصل به خودرو خسارت وارد می‌کنند. برند اصلی لوازم یدکی تیبا، سایپا یدک است. لوازم تیبا 2 شامل قطعات گسترده‌ای است. تعدادی از آن‌ها با ذکر مثال در ادامه آورده شده‌اند.

لوازم یدکی موتوری تیبا: شمع تیبا 2، سوپاپ دود ، سوپاپ هوا ، واشر سرسیلندر ، پیستون ، رینگ پیستون ، شاتون 
لوازم یدکی بدنه: سپر جلو و عقب، گلگیر جلو و عقب ، درب صندوق ، درب موتور
قطعات داخلی: پوسته داشبورد، دریچه کولر ، غربیلک فرمان ، چراغ سقفی ، اهرم ترمزدستی ، صفحه کیلومتر ، پدال گاز ، پدال ترمز 
لوازم یدکی خارجی تیبا: چراغ جلو، چراغ عقب (چراغ خطر) ، چراغ مه شکن ، شبرنگ ، آینه بغل ، آنتن سقفی 
لوازم جلوبندی، فرمان و ترمز: سگدست راست، رینگ موتور سایز استاندارد ، ریل سوخت موتور ، غربیلک فرمان ، قالپاق ، کاتالیزور ، کیت تسمه تایم ، کمک فنر جلو ، کمک عقب ، فنر لول ، میل موجگیر ، دیسک چرخ ،  لنت ترمز

قطعات برقی خودرو: باتری، فیوز ، ECU ، دینام ، استارت و…

خرید لوازم یدکی تیبا 2

خودرو‌ها به دلایل مختلفی ممکن است دچار آسیب شوند. درچنین شرایطی باید بهترین و باکیفیت‌ترین قطعات برای آن‌ها خریداری شود. افرادی برای خرید قطعات سراغ نمایندگی و فروشگاه‌های معتبر، برخی هم سراغ فروشگاه آنلاین قطعات یدکی ‌می‌روند. درخرید لوازم یدکی تیبا ۲ بهتر است به برند و کیفیت آن دقت کنید. هرچه لوازم یدکی تیبا 2 کیفیت بالاتری داشته باشد، ماندگاری و کارکرد آن بیشتر و بهتر خواهد بود. 

تعویض به موقع قطعات معیوب نیز باعث افزایش عملکرد و طول عمر خودرو می‌شود. می‌توانید با سرچ درسایت سورس یدک، قطعه مورد نظرخود را پیدا و آن را خریداری کنید و در هر نقطه‌ای از ایران که هستید تحویل بگیرید. بعد از خرید لوازم یدکی برای نصب از متخصص کمک بگیرید. گاهی نصب نادرست لوازم کوچکی مثل دسته موتور باعث ایجاد مشکلات پیچیده‌تری می‌شود.

خرید لوازم یدکی تیبا 2 در تهران

مهم‌ترین نکته در خرید لوازم یدکی تیبا ۲

نکته‌ای که باید در زمان خرید لوازم یدکی تیبا 2 به آن توجه کنید، نام برند تولید‌کننده قطعات خودرو است. شما باید با برند‌های لوازم یدکی تیبا ۲ آشنا باشید تا بتوانید بهترین را برای خودرو خود انتخاب کنید. خرید لوازم یدکی تیبا ۲ به همان میزان ازحساسیت برخوردار است که خرید خودرو مهم است. زمانیکه برای خرید خودرو اقدام می‌کنید دنبال بهترین کمپانی هستید. پس زمانیکه به سراغ خرید لوازم یدکی می‌روید همان حساسیت را باید به خرج دهید. این قطعات در خودرو استفاده می‌شوند و عملکرد خودرو را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

شما باید سایت‌ها را برای خرید آنلاین لوازم یدکی تیبا ۲ در چند مؤلفه بررسی کنید:

 1. نماد تجارت الکترونیک (با کلیک روی این نماد می‌توانید سوابق فروشگاه و اعتبار فروشنده را بسنجید)
 2. قیمت محصولات و قطعات یدکی
 3. وارداتی و یا خارجی بودن محصولات
 4. خدماتی که سایت به مشتریان ارائه می‌دهد
 5. میزان تعهد فروشگاه نسبت به قطعاتی که بفروش می‌رساند
 6. مدت زمان پردازش و تحویل مرسوله
 7. تنوع محصولات موجود درسایت 

اهمیت بررسی ماشین قبل از خرید لوازم یدکی تیبا ۲

قبل از آنکه نسبت به خرید لوازم یدکی اقدام کنید حتما کلیه‌ سیستم‌های مرتبط با قطعه‌ مورد نظرتان را بررسی کنید. گاهی یک قطعه به خاطر درست کار نکردن یک سیستم، خراب می‌شود تا قطعه‌ اصلی و مهم‌تر آسیب نبیند. در واقع برخی قطعات خود را قربانی می‌کنند. پس قبل از خرید قطعه جدید، کلیه‌ سیستم‌های ماشین باید مورد بررسی قرار گیرند.

قیمت لوازم یدکی تیبا ۲

کسانی که تیبا 2 دارند با معضل قیمت لوازم‌ یدکی مواجه هستند. زیرا شرکت‌های زیادی این قطعات را تولید می‌کنند و هر یک کیفیت و قیمت متفاوت دارند. فاکتور مهمی که مشتری برای خرید لوازم یدکی تیبا 2 به آن توجه می‌کند، قیمت قطعه است. بیشتر خریداران لوازم یدکی ترجیح می‌دهند به صورت اینترنتی قطعات مورد نظرشان را بخرند. قیمت لوازم یدکی تیبا ۲ تحت تأثیر موارد مختلفی است. همچون برند تولیدی، کشورسازنده، کیفیت محصول و مواد اولیه تولید قطعه. قیمت لوازم یدکی تیبا 1 و تیبا 2 تفاوتی چندانی ندارد زیرا اکثر قطعات این دو مدل با یکدیگر یکی بوده و تفاوت ندارند. 

مهم‌ترین قطعات موتور و گیربکس تیبا 1 و تیبا 2 

مهم‌ترین لوازمی که به‌ عنوان لوازم‌ یدکی موتور و گیربکس در نظر گرفته می‌شود شامل تسمه تایم، فولی سرمیل‌لنگ، شاتون، سرسیلندر و درب سوپاپ است که دقت هنگام خرید آن‌ها ضروری است. برای مثال اگر قطعه‌ای در تیبا 2 مانند تسمه تایم خیلی زود و قبل از زمان اتمام کارکرد آن خراب شود می‌تواند عواقب بدی را برای فرد و خودرو به وجود آورد که ممکن است جبران‌ ناپذیر باشد. قطعات دیگری نیز وجود دارد که اهمیت زیادی دارند. مانند رادیاتور یا رینگ پیستون‌های مربوط به تیبا ۱ و تیبا ۲ که در ساخت و تولید آن‌ها باید از بهترین ومرغوب‌ترین مواد اولیه استفاده شود.

نمایندگی لوازم یدکی اصلی تیبا 2

معمولا نمایندگی‌های لوازم یدکی اصلی تیبا 2 (Tiba 2) اطلاعاتی را درمورد محصولات مختلف‌شان در اختیار شما قرار می‌دهند. شما با داشتن این اطلاعات می‌توانید بهترین لوازم یدکی اصلی تیبا را خریداری کنید. 

تضمین اصالت و کیفیت قطعات 

بین اصالت کالا وکیفیت رابطه‌ مستقیم وجود دارد. یکی از نکات مهم در خرید لوازم یدکی خودرو اصالت آن است. قطعات تقلبی و نامرغوب می‌توانند آسیب‌های مضاعف به خودرو وارد کنند. عوامل متعددی برای تشخیص اصالت کالا وجود دارد یکی از بهترین کارها استفاده از کارشناس فروش خودرو است.

خرید لوازم یدکی تیبا 2 در اصفهان

لوازم یدکی تیبا در تهران

فروشگاه‌های زیادی در سطح شهر تهران وجود دارند که قطعات یدکی تیبا را به فروش می‌رسانند که لزوما همه اجناس دارای کیفیت اصل نیستند. به همین دلیل در خرید خود باید به نشان کیفی، استاندارد بودن کالا و مورد تایید بودن از نظرشرکت خودروساز مربوطه توجه داشته باشید. استفاده از قطعه تقلبی می‌تواند خطرات جانی و مالی جبران‌ناپذیری را همراه داشته باشد. مجموعه سورس یدک لوازم یدکی تیبا ۲ را با بهترین قیمت، کیفیت و ضمانت اصالت کالا درسطح تهران به فروش می‌رساند.

لوازم اسپرت تیبا 2 در بخش بدنه

برخی افراد دوست دارند خودرو خود را جذاب‌‌تر کنند. افرادی که به خودروهای اسپرت علاقه‌مند هستند لوازم اسپرت و آپشن‌هایی را به خودرو خود اضافه میکنند. بیشترین کاری که روی بدنه تیبا می‌توان انجام داد تا ظاهرش تغییر کند استفاده از لوازم اسپرت تیبا است. مانند کیت‌های سپر، جلو پنچره اسپرت، پارکابی و همچنین روکش‌های صندلی‌ها، صندوق و… آپشن‌هایی هستند که می‌توانند تغییرات ظاهری در تیبا اسپرت شده ایجاد کنند.

‌جلوبندی ماشین‌های دیفرانسیل جلو

خودرو دیفرانسیل جلو مانند تیبا 2 از قطعات و لوازم زیادی تشکیل شده‌ است. درواقع گیربکس، موتور، چرخ‌های محرک در این خودرو روی یک محور قرار می‌گیرد. به همین خاطر جلوبندی ماشین‌های دیفرانسیل جلو نسبت به ماشین‌های دیفرانسیل عقب تحت فشار بیشتری هستند. فشار بیشتر به معنای استهلاک بالا و طول عمرکم قطعات است.

زمان تعویض برخی از مهم‌ترین قطعات جلوبندی تیبا 2

 • کاسه چرخ پس از طی 100 هزار کیلومتر
 • سه شاخ پلوس پس از طی 40 هزار کیلومتر
 • گردگیرها پس از طی 30 هزار کیلومتر
 • لاستیک‌ها پس از طی 100 هزار کیلومتر (معمولا لاستیک‌ها تا زمانی که عاج داشته باشند مورد استفاده قرار می‌گیرند)

درباره خودرو تیبا 2  (Tiba 2)

تيبا ۲ از پر تقاضاترين محصولات گروه خودروسازي سايپا محسوب مي‌شود. tiba2 توسط سایپا در دو تیپ SX و EX معرفی شد. اکثر نسخه‌‌های تولید شده از این خودرو در تیپ EX به دست مشتریان رسیده‌ است. اما مدتی است که سایپا نسخه آپشنال تیبا 2 را با پسوند پلاس به بازار عرضه کرده است. این نسخه از نظر ظاهری تفاوت اندکی با نسخه عادی دارد و از آپشن‌های کامل‌تر بهره می‌برد. 

از ویژگی‌های تیبا 2 می‌توان به مواردی مانند شتاب، استهلاک و هزینه نگهداری قابل قبول و کیفیت سواری اشاره کرد. همچنین تیبا 2 مصرف سوخت زیادی ندارد. کیفیت پایین متریال داخلی و فرمان‌پذیری نه چندان خوب و عایق‌بندی ضعیف کابین از بزرگ‌ترین مشکلات تیبا 2 است. لوازم تیبا 2، EX با دارا بودن امکاناتی چون رینگ آلومینیومی، بالابر برقی شیشه‌های عقب، تنظیم آینه‌های جانبی برقی از تیپ فول این خودرو محسوب می‌شود.

تیبا 2 اسپرت

لوازم اسپرت تیبا 1 و تیبا 2، 99 درصد شبیه هم و یکسان هستند. تفاوت تیبا 1 و 2 در صندوقدار و هاچبک بودن این ماشین‌ها است. لوازم اسپرت قسمت جلویی مشابه یکدیگر بوده و فقط قسمت عقب آن از نظر چراغ اسپرت، دیفیوزر، سپر و... باهم متفاوت هستند.

لوازم استوک تیبا 2

لوازم يدكی استوک به قطعات دسته دوم و كاركرده مي‌گويند. اما كاركرده بودن آن به معنای معيوب بودن نيست. اين قطعات معمولا بعد از اوراق خودروهایی با سال كاركرد پايين بعد از تصادف و… از روی خودرو باز می‌شوند. غالباً اين قطعات استوک اصلی و فابريک هستند. شما می‌توانید از طریق سایت سورس یدک این قطعات را تهیه کنید.

سخن آخر

با توجه به توضیحاتی که درباره‌ی خودروی تیبا دو دادیم، در نهایت، انتخاب آخر با شماست و باید با توجه به نیازها و بودجه خود، بهترین تصمیم را برای خرید قطعات یدکی تیبا 2 بگیرید. این نکته را نیز درنظر بگیرید که حتما لوازم یدکی تیبا 2 اصل را از نمایندگی‌های معتبر خریداری کنید.

نمایش 12 از 19 محصول
تصویر شاخص
شناسه
محصول
امتیاز
خرید
امیر محمد سعدی زاده
شناسه:1116
امتیاز 0.0 کامنت 0
دانیال مقدم پناه
شناسه:380
امتیاز 0.0 کامنت 0
دانیال
دانیال
شناسه:345
امتیاز 0.0 کامنت 0
ایسیو احمدی
شناسه:336
امتیاز 0.0 کامنت 0
ایسیو احمدی
abbasdadfar
Ali
شناسه:330
امتیاز 0.0 کامنت 0
ابراهیم نژاد
هنر گستران آتنا
یوهو
شناسه:308
امتیاز 0.0 کامنت 0
حسین
شناسه:299
امتیاز 0.0 کامنت 0
نمایش 1 تا 12 از 19 محصول