لوازم یدک

خودرو پیکان در ایران

گروه صنعتی لوازم یدکی ایران خودرو  که با نام  IKCO نیز شناخته می شود، یک خودروساز ایرانی است که دفتر مرکزی آن در تهران می باشد. لوازم یدکی پیکان اولین خودروی ساخت ایران است که در سال های 1967 تا 2005 توسط ایران خودرو (که قبلا "ایران ناسیونال" نامیده می شد) تولید شد. این خودرو از زمان معرفی تا توقف تولید در ایران بسیار محبوب بود. اغلب در محاوره به عنوان ارابه ایرانی یاد می شود. پیکان یک شکارچی هیلمن بود که تحت مجوز ساخته شد، اما دارای بدنه منحصر به فرد و انواع محلی توسعه یافته بود (به ویژه پیکاپ که از پوسته بدنه متفاوتی با بدنه ای که در جاهای دیگر فروخته می شد استفاده می کرد). جذابیت مداوم پیکان به عمر بسیار طولانی منجر شد و در سال 2005، حدود 38 سال پس از عرضه، از بازار خارج شد، اگرچه نسخه پیکاپ هنوز هم باقی مانده است. پیکان در فرهنگ ایرانی جا افتاده است، با باشگاه های پیکان در سراسر ایران و این خودرو سوژه تعدادی فیلم و مستند بوده است. بیش از ربع قرن پس از تبدیل شدن به یک نابهنگام در جاده های بریتانیا، پیکان - با نام مستعار شکارچی هیلمن - سرانجام توسط سازندگان ایرانی خود بازنشسته شد. نزدیک به 40 سال تولید در اواخر این ماه به پایان می رسد، زمانی که آخرین پیکان از خط تولید کارخانه غول پیکر ایران خودرو در 10 مایلی شمال تهران خارج شد. مدلی که زمانی ایرانی‌ها آن را مظهر کیفیت ساخت و ساز بریتانیایی می‌دانستند، با توجه به استانداردهای سخت‌تر محیطی و خواسته‌های نسل جوان ایران برای راحتی و پیچیدگی بیشتر، منسوخ شده است.

خودرو پیکان چرا برای کشور با ارزش بود؟

بزرگترین میراث پیکان این است که منجر به تولد صنعت خودروی ایران شد. اقتصاد مقیاس که با فروش آن امکان پذیر شده است، منجر به سرمایه گذاری در یک صنعت محلی قطعات شده است که اکنون ستون فقرات یک زنجیره تامین عظیم را تشکیل می دهد. امروز میراث پیکان به حدی است که ایران ناسیونال که پس از انقلاب به ایران خودرو تغییر نام داد، اکنون به عنوان شانزدهمین خودروساز بزرگ جهان ایستاده است و ایران را به یکی از بزرگترین کشورهای تولید خودرو در آسیا با صنعت خودرو سوق داده است. 10 درصد تولید ناخالص داخلی و 4 درصد نیروی کار ایران را تشکیل می دهد. برای بیش از سه دهه، ایران خودرو پیکان را تولید می‌کرد، خودرویی که از سری Rootes Arrow گروه روتس ساخته شده بود، که معروف به شکارچی هیلمن است. تولید سالن های پیکان در سال 2005، نزدیک به سی سال پس از پایان تولید Arrow (که بعداً به عنوان شکارچی کرایسلر) در بریتانیا پایان یافت، متوقف شد. نسخه پیکاپ هنوز در حال تولید است. پیکاپ باردو نسخه پیکان پیکان با پیک آپ جدیدی از خانواده سمند جایگزین می شود.

معایب این خودرو

این خودرو معایب زیادی، از جمله نداشتن تهویه مطبوع، نداشتن سیستم ترمز ABS و مصرف سوخت ناکارآمد داشته است. متاسفانه یکی از بزرگ ترین مشکلات خودرو پیکان مصرف سوخت بسیار زیاد است مصرف سوخت این خودرو به قدری زیاد بوده که یکی از معضلات صاحبان این خودرو بوده است به دلیل مصرف سوخت بالا این خودرو به عنوان یک خطر محیط زیستی معرفی شده است. تکنسین های ایران خودرو - که بسیاری از آنها در کارخانه پژو رایتون در نزدیکی کاونتری آموزش دیده اند - تحسین خود را برای پیکان ابراز می کنند. قیمت لوازم یدکی پیکان

قیمت قطعات و لوازم یدکی پیکان

قیمت این خودرو در زمانی که تولید شد درایران  سال 1346 حدودا 13هزارتومان بوده است ولی با گذشت زمان قیمت خودرو رو به افزایش بوده است به طوری که در سال 1384 به 5 میلیون تومان رسید ولی به نظر من قیمت خودرو پیکان متعادل بوده است. در حال حاضربا وجود اینکه 17 سال از توقف تولید این خودرو گذشته است قیمت پیکان دست دوم در بازار به قیمتی حدودا 30 تا 40 میلیون تومان است. قیمت این خودرو مانند تمامی خودروهایی که در بازار وجود دارد با نوسان های زیادی همراه بوده است. موارد زیادی مثل قطعات لوازم یدکی و مصرفی، خودرو رنگ شده، میزان کارکرد خودرو و وضعیت فنی خودرو در قیمت خودرو تاثیر زیادی دارند.

مشخصات فنی خودرو پیکان

شتاب 14 ثانیه
وزن 961 کیلو متر
تعداد سوپاپ 6 سرعته دستی
قدرت 81 اسب بخار
گشتاور 137 نیوتن متر
سرعت 162 کیلومتر بر ساعت
حجم موتور 1599 سی سی

تجهیزات خودرو پیکان

خودروی پیکان یک خودروی قدیمی بوده است که با گذشت زمان روز به روزبه آن تغییرات و امکانات زیادی افزوده میشود مثلا به جای موتوری که خود ماشین داشت یک موتور که از خودرو 504 گرفته شده بود درواقع موتور اصلی 1725 سی سی روتس جایگزین موتور خودرو پیکان شد. و تغییرات در نمای بیرونی شامل یک کیت بدنه جدید و چراغ های پشت سر بود.