لوازم یدکی ایران خودرو

آشنایی با نحوه خرید لوازم یدکی ایران خودرو

امروزه بازار خودروهای داخلی نسبت به نمونه‌های خارجی شرایط بهتری داشته و ماشین ­های ایرانی تقاضای بیشتری دارند، چراکه قیمت خودروهای داخلی مناسب‌تر بوده و دسترسی به قطعات یدکی آن­ها آسان‌تر است. لوازم یدکی به تمام قطعات مصرفی خودرو گفته می‌شود که تاریخ کارکرد دارند و پس از پایان این تاریخ باید آن‌ها را تعویض کرد. گاهی اوقات قطعات مصرفی در خودرو که دچار مشکل می‌شوند، باید به سرعت تعویض شوند تا خسارت‌های احتمالی ناشی از آن‌ها به راننده و سرنشینان ماشین، به حداقل برسد. 

هر یک از قطعات بزرگ و کوچک خودرو بر عملکرد کلی آن تاثیرگذار بوده و هر کدام نقش خاصی بر عهده دارند که در صورت بروز مشکل در کار یکی از آن­ها، کارکرد خودرو دچار مشکل می‌شود. ایران خودرو از مهم‌ترین شرکت‌های داخلی ایران است که در زمینه تهیه لوازم یدکی باکیفیت نقش به‌خصوصی بر عهده دارد. همچنین این شرکت فعالیت زیادی در حوزه تولید خودرو نیز داشته است. به همین دلیل آشنایی با لوازم یدکی ایران خودرو اهمیت زیادی داشته و می‌تواند در شرایط ضروری، کاربردی باشد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا به معرفی لوازم یدکی ایران خودرو بپردازیم و نکات لازم برای خرید آن را بررسی کنیم.

 

لوازم یدکی ایران خودرو

قطعات یدکی تولید شده توسط مجموعه ایران خودرو تنوع زیادی دارد و بر اساس انواع مختلف فاکتورها دسته‌بندی می‌شود که هر کدام از این قطعه‌ها فعالیت خاصی بر عهده دارند. تنوع و کیفیت محصولات ایران خودرو بسیار زیاد بوده و هر کس می‌تواند بر اساس نیاز ماشین خود، این قطعات را تهیه کند. در کشورهای خارجی محصولات لوازم یدکی ایران خودرو بسیار پرفروش بوده و شناخته شده هستند.

 

انواع لوازم یدکی ایران خودرو

قبل از اقدام به تعویض قطعات مصرفی خودرو بهتر است با دسته‌بندی‌های لوازم یدکی آشنا شوید تا در صورت بروز هر نوع خرابی بتوانید به­ سرعت فرآیند تعویض آن‌ها را انجام دهید. این لوازم دارای چند دسته کلی هستند که در ادامه به آن­ها اشاره می‌کنیم:

 • لوازم برقی خودرو
 • لوازم جلوبندی خودرو
 • لوازم موتور خودرو
 • قطعات روشنایی خودرو
 • قطعات مخصوص ترمز
 • قطعات اگزوز
 • لوازم مخصوص گیربکس
 • لوازم سوخت خودرو
 • قطعات کلاچ
 • لوازم بدنه
 • قطعات سیستم برق

 

نحوه پخش لوازم یدکی ایران خودرو

پخش لوازم یدکی ایران خودرو در چند دسته مختلف قطعات موتوری و فنی، قطعات مصرفی، جانبی، دستی و شاسی انجام می‌شود؛ اما از نظر نوع دسته ­بندی نیز قطعات یدکی ایران خودرو شامل انواع خاصی است که در زیر با آنها آشنا میشویم:

 • تکی: این بسته‌ها جهت وکیوم قطعات ارائه می‌شود و اکثر آن­ها در نمایندگی‌های مجاز پخش قطعات یدکی ایران خودرو، در اختیار مصرف­ کنندگان قرار می‌گیرد.
 • گروهی: در این نوع بسته‌بندی چندین باکس در کنار یکدیگر عرضه می‌شوند تا سلامت فیزیکی کالا حفظ شود و انتقال آن آسان‌تر باشد.
 • حمل­ ونقلی: این نوع بسته‌بندی‌ها جهت جابه‌جایی هوایی یا دریایی آماده می‌شوند و دارای چندین بسته تکی هستند.

 

اهمیت استفاده از لوازم یدکی ایران خودرو اصل

در حال حاضر قیمت لوازم یدکی رو به افزایش است و افراد مختلف با تهیه لوازم تقلبی در پی سودجویی هستند. به همین دلیل این افراد لوازم یدکی بی‌کیفیت را وارد بازار کرده‌اند. لوازم فیک در مقایسه با قطعات اصلی کیفیت پایین‌تری دارند و قیمت آن­ها نیز کمتر است اما در مقابل استفاده از آن­ها می‌تواند باعث ضررهای جبران ناپذیر به خودرو شود و سلامت آن را به حداقل برساند. هزینه ­های صاحب خودرو نیز در موعد مقرر تعویض، در صورت استفاده از قطعات فیک، 2 برابر می‌شود. بنابراین باید به این نکته توجه کنید که هنگام استفاده از قطعات یدکی در خودرو بهتر است از افراد باتجربه و شرکت‌های معتبر خرید کنید تا نسبت به تهیه اصالت قطعه مطمئن شوید.

 

نحوه تشخیص اصل‌بودن لوازم یدکی ایران خودرو

هنگام تهیه قطعات مصرفی خودرو باید به برخی از موارد توجه کنید تا از اصل ­بودن آن­ها مطمئن شوید. در حقیقت شما باید قطعه اورجینال را با قیمت اصلی و قطعه فیک را با قیمت پایین‌تر تهیه کنید. به همین دلیل در هنگام خرید به مواردی که در ادامه اشاره می‌کنیم، توجه کنید تا بتوانید فیک یا اصل­ بودن لوازم یدکی ایران خودرو را تشخیص دهید. 

 • داشتن لیبل: بسته‌بندی‌های محصولات یدکی ایران خودرو لیبلی به رنگ سفید دارند که همه مشخصات و مناسب برای استفاده از قطعه بر روی آن نوشته شده است.
 • شماره سریال: بر روی محصولات ایران خودرو یک عدد ۱۸ رقمی نوشته شده که به­عنوان هویت آن شناخته می‌شود. تمام محصولات یدکی شرکت ایران خودرو این شماره سریال را دارند که در کنار آن یک کارتریج محافظ وجود دارد و شما می‌توانید پس از تراشیدن قسمت موجود، کد محصول را در سایت ایران خودرو بررسی کنید.
 • QR کد پاسخ سریع: بر روی بسته‌بندی این محصولات یک بارکد دوبعدی نیز وجود دارد که به صورت رمز صفر و یک طراحی شده است. این کد یک الگوریتم ۱۶ رقمی دارد که بر روی آن اطلاعات مختلف درباره کالا مثل مشخصات و قیمت آن و همچنین اطلاعات تماس یا آدرس شرکت و... درج شده است.
 • هولوگرام: این تکنولوژی جدید جهت ضمانت اصالت کالا طراحی شده که بر روی مدارک و قطعات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. به ­طور تقریبی می‌توان گفت کپی ­برداری از هولوگرام غیرممکن است و وجود آن نشانی از اصالت محصول است

 

نکات مهم برای خرید لوازم یدکی ایران خودرو

قبل از خرید قطعات یدکی باید به این موضوع توجه داشته باشید که کارایی و کیفیت این محصولات نیازمند آشنایی افراد با نکات مهمی است که در هنگام خرید لوازم یدکی ایران خودرو باید رعایت شود. در واقع محصول خریداری شده باید بتواند به ­صورت دقیق، دغدغه و نیاز افراد را پاسخ دهد. در ادامه این نکات را بیان می‌کنیم:

کسب اطلاعات کافی درباره خودرو

قبل از تهیه لوازم یدکی باید درباره وسیله نقلیه خودتان اطلاعات و شناخت کافی داشته باشید. برای این کار می‌توانید از دفترچه راهنمای مخصوص خودرو استفاده کنید. مهم­ترین مواردی که در تهیه قطعه یدک باید مد نظر قرار دهید، مربوط به سال ساخت، مدل خودرو و سری ساخت آن است. داشتن این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا در زمان کوتاهی به قطعات مورد نظرتان دسترسی پیدا کنید.

بررسی گیربکس خودرو

با توجه به اینکه لوازم یدکی مورد استفاده در خودروهای دارای گیربکس دستی با نمونه اتوماتیک تفاوت دارد؛ در نتیجه باید قبل از خرید قطعات به نوع گیربکس وسیله نقلیه توجه داشته باشید و قطعات را با توجه به نیاز و عملکرد خودرو خریداری کنید. در غیر این­صورت شما مجبور به صرف هزینه‌های بیشتری خواهید بود تا قطعه مناسب را تهیه کنید.

 

لوازم یدکی داخلی یا خارجی ایران خودرو

نکته دیگری که هنگام خرید لوازم یدکی ایران خودرو باید به آن توجه داشته باشید خارجی یا داخلی ­بودن محصولات است. برخی از افراد در هنگام خرید، قطعات وارداتی و خارجی را مطلوب‌تر می‌دانند اما باید این مسئله را در نظر بگیرید که محصولات داخلی در حال حاضر از نظر کیفیت با نمونه‌های وارداتی در رقابت هستند و در بسیاری از موارد قیمت مناسب‌تری نیز دارند. خرید لوازم یدکی ایران خودرو به شما کمک می‌کند تا از کیفیت و اصالت و کارایی آن اطمینان داشته باشید. در صورت خرید محصولات داخلی شما می‌توانید با بودجه کمتر و صرف هزینه مناسب، یک قطعه ایمن تهیه کنید. بهتر است در هنگام خرید لوازم یدکی ایران خودرو در داخل کشور موارد زیر را حتما در نظر بگیریم:

توجه به ضمانت و اصالت لوازم یدکی ایران خودرو

هنگام خرید لوازم یدکی ایران خودرو بهتر است اصل­ بودن آن را در نظر بگیرید و به این نکته توجه داشته باشید که هر قطعه خودرو می‌تواند در تامین سلامت و ایمنی راننده نقش مهمی داشته باشد. به همین دلیل هنگام خرید به ضمانت اصالت محصول دقت داشته باشید.

خرید لوازم یدکی ایران خودرو از فروشگاه‌های معتبر

یک نکته مهم دیگر در تهیه لوازم یدکی ایران خودرو مراجعه به فروشگاه معتبر است که نقش موثری در کیفیت و اصالت محصولات دارد. البته شما محصولات را از فروشگاه‌های معتبر به ­صورت اینترنتی نیز خریداری کرده و در هزینه و زمان خود صرفه‌جویی کنید

 

عوامل موثر بر قیمت لوازم یدکی ایران خودرو

هنگام خرید لوازم یدکی ایران خودرو ممکن است با قیمت‌های متنوعی روبه­رو شوید که برخی از آن­ها غیرواقعی بوده و برخی هم بسیار کمتر از حد معمول است. باید به این نکته توجه داشته باشید که مواد اولیه به­کاررفته در تهیه این قطعات، برند سازنده لوازم یدکی، داخلی یا خارجی­بودن محصول و برخی از مشخصات فنی قطعات در قیمت آن­ها تاثیر مستقیم دارد. باید این نکته را در نظر بگیرید که قیمت خیلی بالا یا بسیار پایین یک محصول همیشه نشان از باکیفیت یا بی‌کیفیت بودن آن نیست. 

بر این اساس بهتر است برای خرید قطعات یدکی نکات گفته شده را در نظر بگیرید و خرید خود را از مجموعه‌های معتبر تهیه کنید. مجموعه ایران خودرو در گذشته توانسته انواع مدل‌های وسایل نقلیه را به بازار عرضه کند و به همین دلیل از نظر محصولات لوازم یدکی نیز تنوع بسیار زیادی دارد. از مهم‌ترین ویژگی‌های این مجموعه سهولت دسترسی و امکان خرید قطعات با قیمت مناسب است.

 

نتیجه‌گیری

لوازم یدکی از مهم­ترین محصولات مصرفی است که برای استفاده در خودروها تولید می‌شود. امروزه قیمت‌های متنوعی از لوازم یدکی در بازار وجود دارد که این تفاوت­ها با توجه به کیفیت محصول است. در نتیجه خرید لوازم یدکی اورجینال اهمیت زیادی دارد. لوازم یدکی ایران خودرو با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد و اصالت این محصولات، ایمنی رانندگان را تضمین می‌کند. در این مجموعه امکان خرید تمام قطعات یدکی مورد نیاز خودرو وجود دارد. شما می­توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت این مجموعه مراجعه کنید.

 

لامپ پرشیایی H7 دو خار 55W

لامپ پرشیایی H7 دو خار 55W برند مبین ترانس با کیفیت عالی،...

1402-09-13

کمک اسپرت و فابریک پژو و پراید KDS

پخش انواع کمک فنر اسپرت و فابریک ماشین های ایرانی با بهترین...

1402-09-14

بازارگاه عمده فروشی قطعات یدکی تجارت سرا

بازارگاه عمده فروشی قطعات یدکی تنها درگاه معتبر فروش قطعات ایساکو فروش...

1402-09-15

انواع کامپیوتر خودروهای ایرانی و چینی-ایسیو احمدی

گروه فنی مهندسی احمدی، ارائه دهنده تخصصی یونیت کنترل، کامپیوتر کلیه خودرو...

1402-09-15

تولیدی کمک فنر و جلوبندی به صورت عمده و تک

تولیدی کمک فنر تعمیری و تعویض غیوری**اعتماد از شما ضمانت از ما**تمامی...

1402-09-15

دیسک کلاج والئو اصلی پژو پارس tu5

دیسک کلاج والئو اصلی جعبه سبز با کد اصالت و هولوگرام،برای پژو...

1402-09-15

تقویت شیشه بالابر پژو سون فروش بصورت عمده

محصولات شرکت سون همراه با فیوز٬ کاملا ضد آب٬ سیم با کیفیت...

1402-09-15

سیم کشی خودرو رســــــا

فروش انواع دسته سیم گروه های سایپا و ایرانخودرو ، سوزن انژکتور،...

1402-09-15

موتور کامل پژو 405 با کارت طلایی 36 ماهه

فروش موتور کامل پژو 405 شرکتی با کارت طلایی 36 ماههقابل نصب...

1402-09-14

محافظ صفحه گلس مانیتور تمامی خودروهای ایرانی و خارجی/ عمده - خرده

محافظ صفحه گلس مانیتور تمامی خودروهای ایرانی و خارجی/ عمده - خرده...

1402-09-14

تولید، رنگ و پخش عمده محصولات پلیمری

تولید و رنگ آمیزی قطعات پلیمری با برترین کیفیت .انواع سپر و...

1402-09-15

دسته موتور گیربکس پیکان

دسته موتور گیربکس پیکان با کیفیت عالی و یک سال ضمانت

1402-09-14

خبرنامه پیامکی لوازم یدک

در خبرنامه پیامکی لوازم یدک عضو شید و آخرین اطلاعات در مورد سایت را دریافت کنید