لوازم یدک

لوازم یدکی خودرو

 • افزودن به علاقه‌مندی

  قدرت : 0

  تهران

  فروشگاه انواع لوازم یدکی مدل های رنو
 • افزودن به علاقه‌مندی

  قدرت : 0

  تهران

 • افزودن به علاقه‌مندی

  قدرت : 0

  تهران

 • افزودن به علاقه‌مندی

  قدرت : 0

  تهران

 • افزودن به علاقه‌مندی

  قدرت : 0

  خوزستان

  فروشگاه لوازم یدکی رنو (مولایی)
 • افزودن به علاقه‌مندی

  قدرت : 0

  تهران

 • افزودن به علاقه‌مندی

  قدرت : 0

  تهران

  لوازم یدکی جک
  3 ماه قبل
 • افزودن به علاقه‌مندی

  قدرت : 0

  تهران

  پخش قطعات یدکی ال 90 مگان
 • افزودن به علاقه‌مندی

  قدرت : 0

  تهران

  فروشگاه راغبی - پخش انواع لوازم یدکی رنو اصل
 • افزودن به علاقه‌مندی

  قدرت : 0

  تهران

 • افزودن به علاقه‌مندی

  قدرت : 0

  زنجان

 • افزودن به علاقه‌مندی

  قدرت : 0

  تهران

  فروشگاه پخش لوازم یدکی رنو | ایفل یدک
 • افزودن به علاقه‌مندی

  قدرت : 0

  تهران

 • افزودن به علاقه‌مندی

  قدرت : 0

  تهران

 • افزودن به علاقه‌مندی
 • افزودن به علاقه‌مندی

  قدرت : 0

  تهران

 • افزودن به علاقه‌مندی
 • افزودن به علاقه‌مندی

  قدرت : 0

  تهران

 • افزودن به علاقه‌مندی

  قدرت : 0

  تهران

 • افزودن به علاقه‌مندی

  قدرت : 0

  تهران

 • افزودن به علاقه‌مندی

  قدرت : 0

  تهران

  پارت شاپ - خرید و فروش قطعات یدکی اصلی هیوندای
 • افزودن به علاقه‌مندی

  قدرت : 0

  تهران

 • افزودن به علاقه‌مندی

  قدرت : 0

  تهران

 • افزودن به علاقه‌مندی

  قدرت : 0

  تهران

 • مهمترین لوازم یدکی خودرو کدامند؟

  لوازم یدکی اصل خودرو

  اولین سوالی که ممکن است از خودتان بپرسید این است که لوازم یدکی خودرو چه عملکردی  دارند ؟ و به چه نکاتی باید توجه کرد ؟ نگه داشتن خودرو در شرایط خوب ، نه تنها باعث جلوگیری از برخی مشکلات می شود  بلکه کمک می کند خودرو شما به خوبی  کار کند و طول عمر خودرو شما افزایش یابد. تعمیر و نگهداری منظم از وسیله نقلیه از اهمیت بالایی برخوردار است . مطمئنا لازم نیست تخصصی در این کار داشته باشید، اما داشتن اطلاعات در مورد قطعات یدکی خودرو  به شما کمک می کند که راننده آگاه تری شوید.

  اهمیت قطعات یدکی اصلی خودرو

  خرید قطعات یدکی

  بی شک ماشین هر شخص با ارزش ترین دارایی اوست و برای  حفظ  این دارایی باید به طور مرتب آن را سرویس کرد . یک جنبه مهم در حفظ وضعیت خوب خودرو شما وجود دارد که باید به آن توجه کنیم و آن قطعات یدکی خودرو  است.به همین دلیل است که  لوازم یدکی اصل همیشه بهتر هستند.

  استفاده از لوازم یدکی فیک و غیر اورجینال تاثیر منفی زیادی روی خودرو شما می گذارد و علاوه بر بالا بودن قیمت لوازم یدکی خودرو به سرعت فرسوده می شوند و به این طریق می تواند به بخش های مختلف خودرو اسیب جدی برساند.قطعات یدکی اصل نه تنها از کیفیت بالایی برخورد هستند بلکه قابل اعتماد تر هستند  زیرا توسط شرکت  مادر خود خودرو تولید می شوندو سازگار هستند،به خوبی با مشخصات مورد نیاز مطابقت دارند و به طور موثر هزینه های تعمیر و نگهداری را در درازمدت کاهش می دهند.

  لیست برخی از قطعات یدکی مهم در خودرو

  پخش قطعات یدکی خودرو

  در یک ماشین صد ها قطعه مختلف استفاده می شود که فقط یک متخصص لازم است درباره ی همه ی آنها مطالعه بکند  و معمولا افرادی که در کار  پخش لوازم یدکی خودرو هستند بیشتر اشنا هستند . شما به عنوان یک راننده کافی است در مورد کاربردی ترین قطعات یدکی خودرو اطلاعاتی را داشته باشید که برای شما چند مورد را توضیح خواهیم داد.

  لیست قطعات خودرو که باید بدانید :

  1- باتری ،2-ترمز،3-محور،4-انژکتور،5-پیستون،6-کمپرسور،7-رادیاتور،8-فن موتور،9-کمک فنر،10-فیلتر هوا

  باتری:

  باتری ماشین قابل شارژ است و برق (انرژی الکتریکی) خودرو را تامین می کند. به طور معمول از باتری برای کمک به تامین برق برای روشن کردن خودرو استفاده می شود و سپس تنها در مواقعی که به نیروی اضافی نیاز است مورد استفاده  قرار می گیرد . باتری ماشین به تنهایی نمی تواند برق تمام سیستم های الکتریکی را تامین کند. وظیفه این کار بر عهده دینام است.

  ترمز

  در ماشین دو نوع ترمز وجود دارد . یک ترمز که پدالی است که در زیر پای شما قرار دارد و با فشار دادن پدال باعث می شود لنت های چرخ از سرعت شما بکاهند و در نتیجه ماشین متوقف شود. دوم ترمز دستی که بصورت میله است که شما به سمت بالا می کشید و در زمان استراحت از آن استفاده می کنید و ماشین حرکتی نمی کند.

  محور

  محور یک میله یا شفت است که در چرخاندن چرخ ها استفاده می شود. گیربکس به چرخاندن محور کمک می کند که چرخ ها را می چرخاند. گاهی اوقات یک محور جلو و یک محور عقب وجود دارد که معمولاً یک دیفرانسیل در وسط دارد که به جفت لاستیک جلو و جفت عقب می پیوندد تا همزمان حرکت کنند. از آنجایی که محور یک فلز جامد است، شکستن آن دشوار است.

  انژکتور

  این قسمت کوچک به تامین سوخت موتور کمک می کند. از یک نازل برای رساندن مقدار مناسب سوخت به محفظه احتراق استفاده می کند. به صورت الکترونیکی کنترل می شود و به کارایی سوخت کمک می کند.

  همچنین راندمان موتورهای دیزلی و گازی در طول زمان با استفاده از انژکتورهای سوخت افزایش یافته و گرفتگی انژکتور ممکن است باعث کندی در دور آرام و عملکرد پایین موتور بشود. اگر انژکتور سوخت را تمیز کنید، ممکن است ماشین شما عملکرد بهتری داشته باشد.

  پیستون

  یک خودرو  دارای چهار تا شش پیستون در موتور دارد . هنگامی که انفجار گاز در محفظه احتراق رخ می دهد پیستون ها حرکت می کنند و همانطور که پیستون ها حرکت می کنند، میل لنگ را می چرخانند و به ماشین کمک می کنند تا قدرت را به لاستیک ها برساند در نتیجه ماشین حرکت می کند.

  کمپرسور

  هوایی که در داخل کابین ماشین شما دمیده می شود ممکن است سرد باشد. کمپرسور تهویه مطبوع در قلب این فرآیند قرار دارد. مبرد را فشرده می کند، بنابراین مبرد می تواند از گاز به مایع تبدیل شود. هنگامی که گاز است می تواند گرما را جذب کند و هوا را در هنگام وزش روی آن سرد کند.

  رادیاتور

  رادیاتور برای کمک به خنک شدن موتور استفاده می شود تا بتواند بدون گرم شدن بیش از حد کار کند. مایع داخل رادیاتور  وظیفه خنک کردن  را بر عهده دارد و از موتور عبور می کند و در آنجا گرم می شود. با بازگشت به رادیاتور، گرما به باله های فلزی و هوا منتقل  و توسط فن خنک می شود.

  فن موتور

  فن ماشین شما رادیاتور (با ضد یخ داخل) و کندانسور (با مبرد داخل) را خنک می کند. این به موتور و سیستم AC کمک می کند تا دمای عملیاتی مناسب را حفظ کنند.

  برای نگهداری از فن، هر چیزی را که می تواند فن را مسدود کند بررسی کنید. فن موتور می تواند ذرات را به پره های رادیاتور و کندانسور دمیده و جریان هوا را مسدود کند. برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد، هرگونه آلودگی اضافی را از پره های فلزی رادیاتور و کندانسور پاک کنید.

  کمک فنر

  کمک فنر وسیله ای است که برای خنثی کردن دست اندازها و نقاط ناهموار جاده استفاده می شود. انواع مختلفی از جمله پنوماتیک (گاز پر شده)، مغناطیسی، هیدرولیک (پر از مایع) و برخی نیزاز خود فنر استفاده می کنند.

  کمک فنر ارتعاشات ناشی از رانندگی را جذب می کند. هنگامی که یک خودرو در حال حرکت است، می توانید لرزش لاستیک ها را در سراسر خودرو احساس کنید. کمک فنر می تواند این انرژی را بگیرد و و شما احساس راحتی در ماشین کنید.

  فیلتر هوا

  به طور کلی دو نوع فیلتر هوا در ماشین شما وجود دارد. اولین نوع فیلتر هوا برای موتور ماشین شما است. فیلتر هوای دیگر هوای وارد شده به داخل کابین را تمیز می کند، بنابراین مسافران هوای تمیزی خواهند داشت.

  موتور برای احتراق به هوا نیاز دارد و از طریق فیلتر به داخل محفظه احتراق کشیده می شود. کثیفی و ذرات موجود در هوا اگر فیلتر نشوند می توانند مشکلاتی ایجاد کنند. علاوه بر این، فیلتر کثیف جریان هوا را مسدود می کند. بنابراین تعویض فیلتر هوا در صورت کثیف بودن از آسیب جلوگیری می کند و مصرف سوخت بهتری را به همراه دارد.

  در بالا برخی از قطعات مهم خودرو توضیح داده شد تا با درک درستی از این موضوع  بتوانید قبل از بوجود آمدن مشکلات جدی برای وسیله نقلیه از آن پیشگیری کنید و به تعویض آنها بپردازید و از  استفاده کنید . هر چند که  اهمیت این موضوع را در بالا هم توضیح دادیم که استفاده از لوازم یدکی اصلی و با کیفیت می تواند تاثیر مثبتی بر حفظ نگهداری  خودرو شما بگذارد ولی انتخاب درست یک قطعه نیازمند پرس و جو بیشتر از افرادی که پخش لوازم یدکی خودرو را دارند و یا از  نمایندگی های  فروش قطعات یدکی خودرو  می باشد.

  قیمت لوازم یدکی خودرو

  آیا می دانید چرا قیمت قطعات یدکی خودرو در تعمیرگاه بیشتر از فروشگاه های فروش قطعات خودرو محلی شما است، یا چرا اکثر تعمیرگاه ها از نصب محصولات عرضه شده توسط مشتری خودداری می کنند؟ بدون دانستن حقایق، صاحبان وسایل نقلیه ممکن است تصور کنند که این شیوه‌های تجاری سودجویانه هستند، اما در واقعیت چندین دلیل خوب وجود دارد.واسطه کمتر دلیل اصلی کمتر بودن قیمت فروشگاه های قطعات خودرو از قیمت های تعمیرگاه است.

  خرید لوازم یدکی خودرو

  پخش لوازم یدکی

  اکثر دارندگان خودرو ترجیح می دهند برای تعمیر خودرو و خرید قطعات یدکی آن به ایستگاه های خدمات اعتماد کنند. این رویکرد این احتمال را افزایش می دهد که ماشین شما توسط افراد حرفه ای کنترل شود که بتوانند آن را دوباره در جاده ها قرار دهند. با این حال، اگر با خدماتی مواجه شدید که مشتریان را فریب می دهند و آنها را مجبور به پرداخت اضافی برای قطعات ارزان قیمت می کنند.

  بنابراین، در برخی موارد، بهتر است این موضوع را تحت کنترل شخصی خود قرار دهید و ویژگی های قطعه لازم را بدانید و خودتان آن را در فروشگاه خریداری کنید.