لوازم یدک

لوازم یدکی کمری

تویوتا کمری یک وسیله نقلیه بسیار محبوب است که قدمت آن به دهه 1980 باز می گردد. هر سال که می گذرد، کمری محبوبیت بیشتری پیدا می کند. چه به دنبال مجموعه جدیدی از ترمزها یا یک رادیاتور جایگزین باشید، ما شما را با  لوازم یدکی کمری مورد نیاز شما آشنا می کنیم. خودروی تویوتا کمری از دسته خودروهایی می باشد که از هر لحاظ دارای کیفیت می باشد. از مزایای این خودرو استهلاک پایین قطعات ، مصرف سوخت مناسب نصبت به حجم موتور ، کابین جادار و راحت ، سواری کاملا مناسب ، طراحی مناسب بدنه به این صورت که در صورت خرید این خودرو به صورت صفر تا چند سال نیاز به تعویض و تعمیر لوازم یدکی کمری نخواهید داشت. البته به دلیل تحریم واردات این خودرو شاهد نسل  جدید آن نیستیم. اما چون نوع کارکرده آن در بازار دست دوم دارای رونق بالایی می باشد طبیعتا باید با قیمت ها و برندهای لوازم یدکی کمری آن آشنایی داشته باشید. لوازم یدکی کمری به هر حال خودرو مانند هر وسیله دیگری ممکن است به دلایل مختلفی اعم از خرابی،  تصادف، ضربه و مشکلات فنی دچار آسیب و خرابی شود؛ طوری که قطعات آن نیاز به تعویض داشته باشند.  لوازم یدکی به قطعات و لوازمی گفته می‌شود که در زمان خرابی قطعات اصلی خودرو جایگزین آن‌ها می‌شود تا خودرو بتواند به فعالیت خود ادامه دهد. لوازم یدکی کمری باید متناسب با مدل خودرو باشد و همین‌طور مخصوص کارخانه تویوتا یا زیرمجموعه‌های همان کارخانه تویوتا باشند؛ چراکه با توجه به اهمیت لوازم یدکی ، بسیاری از مجموعه‌ها، لوازم یدکی جعلی و تقلبی تولید می‌کنند که معمولاً استفاده از این لوازم‌یدکی‌ها نه‌تنها باعث بهبود عملکرد خودرو نمی‌شود بلکه در کارکرد دیگر قطعات نیز تأثیر مخربی می‌گذارد و در نتیجه صاحب خودرو متحمل هزینه های بالایی می شود.

آشنایی با لوازم یدکی کمری

لوازم یدکی کمری در بسته بندی های اصلی با نام جنیون و برندهای وارداتی مانند OEMو After market شناخته می شوند. البته قطعات وارداتی دارای قیمت پایین تری نسبت به قطعات اصلی می باشند اما این موضوع به معنای بی کیفیت بودن و یا پایین بودن کیفیت نمی باشد. بلکه مسئله برندینگ می باشد که باعث اختلاف قیمت شده است. برای خرید لوازم یدکی کمری باید اطلاعات کافی داشته باشید تا بتوانید قطعه مورد نظر را در بهترین حالات  و مناسب ترین قیمت خریداری کنید. با توجه به نوسانات ارز از قیمت های متفاوتی در خرید قطعات این خودرو  روبرو خواهید شد که ممکن شما را سردرگم و خسته کند. خرید لوازم یدکی اصلی یکی از نکات مهم در رابطه با محصولاتی است که برای خودرو به کار برده میشود؛ در صورتی که اطلاعات لازم در زمینه خرید لوازم یدکی اورجینال نداشته باشید و لوازم یدکی بی کیفیت و تقلبی خریداری کنید ممکن است عملکرد سایر قطعات خودرو نیز تحت تاثیر قرار بگیرد و آسیب ببینند. لوازم یدکی تویوتا کمری هنگام خرید لوازم یدکی کمری خود، حتما مدل سال خودرو را بدانید و یا در صورت لزوم شماره شاسی خودرو را به همراه داشته باشید تا در هنگام خرید لوازم یدکی خدمات بهتری را به شما ارائه دهیم.

آشنایی با لوازم یدکی کمری

لوازم یدکی موتور: سر سیلندر، سوپاپ، بدنه سیلندر، محفظه میل لنگ، میل لنگ و شاتون لوازم یدکی سیستم انتقال نیرو: دیسک و صفحه، کلاچ، همه ی سیم ها و خارها و پیچ ها و گیربکس لوازم یدکی سیستم برق: دینام، باتری و استارت. لوازم یدکی ترمزها و چرخ ها: کفشک ها، لنت، گاورنر، سیم ترمز و دیافراگم ابزار داشبورد

تشخیص لوازم یدکی کمری تقلبی به صورت حرفه‌ای

در بخش زیر روش‌هایی ذکر شده است که با توجه به آنها می‌توانید اصلی یا تقلبی بودن قطعه خریداری شده را با احتمال بالایی تشخیص دهید.
  • رنگ بسته‌بندی: با توجه به اینکه کارخانه‌ها بسته‌بندی محصولات خود را به ندرت تغییر می‌دهند و در حجم‌های بسیار زیاد هم سفارش می‌دهند پس کیفیت و نوع رنگ به کار رفته در بسته‌بندی‌ها نباید دائما تغییر کند. بنابراین توجه به این موارد هم گاهی می‌تواند راه گشا باشد. ( همانطور که در بالا اشاره کردیم لوازم یدکی کمری اصلی با نام جنیون با بسته بندی های قرمز و آبی به بازار عرضه می شوند).
  •  نوع آلیاژ کاربردی: نوع مواد و آلیاژی که در ساخت قطعات اصلی به کار میرود بسیار مرغوب است و به واسطه همین مرغوبیت از سایر مارکهای مشابه متمایز شده است. بدیهی است که نوع آلیاژ کاربردی در کیفیت ظاهری قطعه تاثیر گذار است.
  • نوع نوشتاری روی قطعه: شاید باورش سخت باشد اما حجم زیادی از لوازم یدکی موجود در بازار، در خارج از ایران تولید می‌شود! این موضوع سبب شده در روی بسته‌بندی‌ها گاهی غلط‌های املایی یا اصطلاحات و لغات اشتباه استفاده شود.
  •   نوع پرچ‌کاری:  پرچ موجود در بعضی از قطعات از دیگر راههای تشخیص می‌باشد.نوع پرچ کاری از جمله مواردی هستند که اگرچه به تجربه و مهارت نیاز دارند اما معمولا راه‌های اصلی تشخیص لوازم یدکی تقلبی هستند
  • نوع جوشکاری‌: جوشکاری نیز از دیگر راههای تشخیص قطعه تقلبی از اصلی می‌باشد.
  • لمس کردن قطعات: افراد با تجربه از لمس قطعات به اصلی یا غیر اصلی بودن آن پی می‌برند
  •  کیفیت بسته‌بندی: معمولاٌ‌ موادی که در بسته‌بندی اصلی به کار میرود مرغوب بوده و این مسئله منجر به کیفیت ظاهری بالاتر بسته‌بندی اصلی نسبت به تقلبی و همچنین استحکام بیشتر آن می‌شود.